O nás

CREDO

Vybrali sme si prácu, ktorú milujeme, aby sme viac nemuseli, ale chceli pracovať.

PROFIL

Chceli sme ísť vlastnou cestou a preto sme v roku 2013 spojili svoje sily a založili vlastnú spoločnosť. Chceme ľuďom priniesť krásu zo sveta bonsajov, naše nápady, našu kreativitu, pekné veci a príjemnú atmosféru.

Majiteľka bonsaj centra, bonsajistka, vyštudovaná krajinná a záhradná architekta, a hlavne húževnatá pestovateľka rastlín: Ing. Lýdia Jasenková.

Majiteľ bonsaj centra, autorizovaný krajinný architekt, projektant krajinnej a záhradnej architektúry, mestskej zelene: Ing. Matej Jasenka, PhD.

Počas rokov 2017, 2018, 2019 sme sa podieľali v spolupráci so slovenskými bonsajistami, bonsajovými klubmi, majiteľmi bonsajov, nadšenými pestovateľmi na organizácií Gardenia Bonsai Gallery. Výstavy bonsajov v rámci veľtrhu Gardénia, Domexpo.

Vystavovali sme spolu vo Zvolene, v Brezne, v Žiline na záhradníckej akcii Jarná krása a v roku 2021 sme organizovali výstavu 25 stromov – Sphera bonsajov v spolupráci s Novou Synagógov Žilina.

Našou snahou je klientom poradiť, ale aj vzdelávať v oblasti rastlín, pestovania, ale aj enviromentálnych problémov. Vytvárame komunitu, rodinnú atmosféru, podmienky pre rozvoj tvorivej činnosti, vzdelávame v oblasti životného prostredia a krajinného umenia, nadväzujeme spoluprácu s rôznymi umelcami.